НОРМАТИВНІ АКТИ
ВИННИКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Понеділок, 10 серпня 2020 року
 Рішення міської ради  "Про затвердження Положення про паркування транспортних ..."  № 1497-12 від 27.09.2018р. 
Документ №1497 від 27.09.2018р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

01.10.2018УКРАЇНА
ВИННИКІВСЬКА МІСЬКА РАДА М.ЛЬВОВА
7  скликання
 
 
РІШЕННЯ
(12  сесія Винниківської міської ради)
 
м. Винники
від 27.09.2018р.  № 1497-12
 Про затвердження Положення про

паркування транспортних засобів

у м. Винники
Керуючись Кодексом України про адміністративні правопорушення, Податковим кодексом України, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», беручи до уваги Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», Винниківська міська рада


вирішила:


1. Затвердити Положення про паркування транспортних засобів у м. Винники (додається).

2. Встановити, що дане рішення набирає чинності з моменту набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів».

3. Виконавчому комітету Винниківської міської ради оприлюднити дане рішення у засобах масової інформації.

4. Покласти виконання обов’язків інспекторів з паркування на начальника, головного та провідного спеціалістів відділу комунального господарства виконавчого комітету Винниківської міської ради

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства та фінансової політики.


Міський голова                                                                                                  В. Квурт
Додаток

до рішення Винниківської міської ради

№______ від _________ 2018 р.
ПОЛОЖЕННЯ

про паркування транспортних засобів у м. Винники1. Загальні положення


1.1. Положення про паркування транспортних засобів у м. Винники (надалі – Положення) визначає єдиний порядок організації паркування транспортних засобів на території м. Винники з метою:

1.1.1. Забезпечення належного благоустрою, у тому числі благоустрою автомобільних доріг.

1.1.2. Збільшення пропускної здатності проїжджих частин вулиць.

1.1.3. Підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв.

1.1.4. Впорядкування паркування транспортних засобів на вулицях та площах.

1.1.5. Поступового переходу до автоматизованої системи оплати за користування місцями для паркування.

1.1.6. Підвищення культури паркування.

1.2. Дія цього Положення поширюється на осіб, які розміщують транспортні засоби на майданчиках для паркування, а також на суб’єктів господарювання, які утримують такі майданчики.

1.3. Це Положення розроблене відповідно до чинного законодавства України з метою поетапного впровадження системи автоматизованого платного паркування у м. Винники та єдиної загальноміської політики з питань нормативного регулювання, організації, функціонування, ціноутворення, координації і контролю.

1.4. Це Положення не регулює питання організації та порядку надання послуг із зберігання транспортних засобів (автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, мотоколясок, мопедів та причепів), що належать громадянам та юридичним особам, а також транзитних транспортних засобів, що здійснюють міжміські та міжнародні перевезення, організація та порядок надання яких встановлені Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 115 «Про затвердження Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках» (зі змінами).


2. Основні терміни, використані у Положенні


Антипаркувальний стовпець – технічний засіб для перешкоджання наїзду транспортних засобів на тротуари, газони, площі, пішохідні та велосипедні доріжки. 

Блокуючий пристрій (блокіратор) – технічний засіб для перешкоджання виїзду транспортного засобу з майданчика для паркування.

Відведений майданчик для паркування – майданчик для паркування, розміщений у межах проїжджої частини вулиці, дороги або тротуару та обладнаний відповідно до вимог цього Положення і Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (надалі – Правила дорожнього руху).

Замовник – Виконавчий комітет Винниківської міської ради.

Гостьовий майданчик для паркування – майданчик для безоплатного паркування транспортних засобів працівників та/або відвідувачів підприємств, організацій, торговельних закладів (ринків, магазинів, супермаркетів), розважальних закладів і салонів (ресторанів, кафе, барів, нічних клубів, казино тощо) на прилеглих до них територіях тривалістю до 1 години.

Користувач – фізична чи юридична особа, яка розміщує транспортний засіб на майданчику для паркування.

Конкурсний комітет з визначення операторів для обслуговування майданчиків для паркування транспортних засобів у м. Винники (надалі – Конкурсний комітет) – орган, утворений відповідно до розпорядження міського голови, який уповноважений проводити конкурси з визначення операторів для влаштування та обслуговування майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі туристичних автобусів), порядок діяльності якого визначається за окремим розпорядженням міського голови.

Місце для паркування (парко-місце) – місце стоянки одного транспортного засобу на майданчику для паркування, позначене дорожньою розміткою відповідно до Правил дорожнього руху.

Паркування – розміщення транспортного засобу на майданчику для паркування.

Паспорт майданчика для паркування – графічний документ на викопіюванні з генерального плану міста у масштабі М 1:500, у якому зазначається площа земельної ділянки, її місцезнаходження, технічне облаштування, кількість місць для паркування (у тому числі для інвалідів), режим роботи, спосіб поставлення транспортних засобів, схема розміщення дорожніх знаків та дорожньої розмітки.

Плата за паркування – плата, яку сплачує водій за паркування транспортного засобу на майданчику для платного паркування.

Платне паркування – розміщення транспортного засобу на майданчику для платного паркування зі сплатою коштів за прогнозований період паркування.

Платіжний документ – паркувальний талон або фіскальний чек, який посвідчує сплату коштів за паркування.

Спеціально обладнаний майданчик для паркування – майданчик для паркування, розміщений поза межами проїжджої частини вулиці, дороги або тротуару та обладнаний відповідно до вимог цього Положення і Правил дорожнього руху.

Інспектор з паркування – уповноважена виконавчим комітетом Винниківської міської ради посадова особа виконавчого органу міської ради, яка діє на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України.

Інші терміни у цьому Положенні застосовуються у значеннях, наведених у Законах України «Про благоустрій населених пунктів», «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух», «Про автомобільний транспорт», «Про транспорт» та у Правилах дорожнього руху.3. Організація майданчиків для паркування


3.1. Майданчики для паркування є об’єктами благоустрою і повинні відповідати нормам, нормативам, стандартам у сфері благоустрою населених пунктів.

3.2. Організацію майданчиків для паркування у м. Винники здійснює замовник за власною ініціативою чи за поданням суб’єктів підприємницької діяльності, громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування за попереднім погодженням з уповноваженим органом ГУ Національної поліції України у Львівській області.

3.3. Схема розміщення майданчиків для платного паркування доводиться до відома учасників дорожнього руху через засоби масової інформації, а конкретні майданчики для паркування позначаються встановленням дорожніх знаків і нанесенням дорожньої розмітки згідно з Правилами дорожнього руху.

3.4. Перелік спеціальних земельних ділянок, визначених для забезпечення паркування транспортних засобів, у якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджує міська рада.

3.5. Право на влаштування та обслуговування майданчиків для платного паркування транспортних засобів на спеціально визначених земельних ділянках надає конкурсний комітет на конкурсних засадах:

3.5.1. На відведені майданчики для паркування – терміном до 2 років.

3.5.2. На спеціально обладнані майданчики для паркування – терміном до 3 років.

3.6. Схема організації паркування транспортних засобів на майданчиках для паркування зазначається у паспорті майданчика для паркування за погодженням з уповноваженим органом ГУ Національної поліції України у Львівській області.

3.7. Під час розміщення майданчиків для паркування враховуються:

3.7.1. Наявність та характеристики комунікацій та інженерних мереж.

3.7.2. Умови для забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема видимості у плані та у повздовжньому профілі.

3.7.3. Параметри поперечних та повздовжніх ухилів.

3.7.4. Розташування зелених насаджень.

3.7.5. Стан покриття проїжджої частини.

3.8. Влаштування майданчиків для паркування проводиться з дотриманням норм ДБН В.2.3-15:2007.

3.9. Режим роботи майданчиків для платного паркування встановлюється:

3.9.1. Для відведених майданчиків – з 8 год. до 19 год.

3.9.2. Для спеціально обладнаних майданчиків – цілодобово.

3.10. Проектування, будівництво, реконструкція, ремонт та утримання майданчиків для паркування здійснюються з дотриманням вимог законодавства України, державних будівельних норм, стандартів, технічних умов, інших нормативних документів та цього Положення.

3.11. На майданчиках для платного паркування 10 відсотків місць паркування (але не менше як одне місце) виділяється для транспортних засобів осіб, зазначених у ч. 6 ст. 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

3.12. На внутрішніх територіях підприємств, організацій, установ, внутрішньоквартальних вулицях та запасних смугах руху магістральних вулиць (проспектів) допускається організація майданчиків для паркування транспортних засобів у нічний період – з 20 год. до 8 год.

3.13. Спеціально визначені земельні ділянки для організації гостьових майданчиків для паркування транспортних засобів підприємств, організацій, торговельних та розважальних закладів на прилеглих до них територіях та майданчики для паркування на їх внутрішніх територіях надає замовник цим суб’єктам без проведення конкурсу відповідно до звернень суб’єктів підприємницької діяльності.

3.14. З метою створення належних умов для діяльності консульських установ іноземних держав на проїжджих частинах вулиць і площ відводяться місця для безоплатного паркування їх транспортних засобів у межах фасадної частини будинків, у яких вони розміщені. На інших ділянках вулиць та площ м. Винники паркування автотранспорту вищезазначених організацій здійснюється на загальних підставах.

3.15. На період проведення громадських заходів (концертів, виставок, ярмарків тощо) прилеглі території можуть тимчасово використовуватись як майданчики для паркування відповідно до розпорядження міського голови та/або рішення виконавчого комітету.

3.16. Забороняється:

3.16.1. Паркування транспортних засобів з порушенням вимог Правил дорожнього руху, цього Положення та Правил благоустрою м. Винники.

3.16.2. Паркування вантажних транспортних засобів та автобусів на внутрішньоквартальних вулицях житлової забудови.

3.16.3. Влаштування майданчиків для паркування на вулицях з двостороннім рухом шириною менше ніж 5 м.

3.16.4. Паркування вантажних автомобілів та автобусів під кутом до тротуару на відведених майданчиках для паркування.

3.16.5. Організація майданчиків для паркування на тротуарах, велодоріжках, газонах, дитячих та спортивних майданчиках, у пішохідних та паркових зонах.

3.16.6. Організація майданчиків для платного паркування на проїжджих частинах вулиць у межах, прилеглих до закладів охорони здоров’я, дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, кладовищ і культових споруд та на їх територіях.

3.16.7. Паркування транспортних засобів у місцях проведення громадсько-політичних та інших масових заходів.

3.17. З метою запобігання заїзду та стихійного паркування транспортних засобів на тротуарах, площах, велодоріжках, газонах, дитячих та спортивних майданчиках, у пішохідних та паркових зонах по краю проїжджої частини застосовуються антипаркувальні стовпці.


4. Обладнання майданчиків для паркування


4.1. Майданчики для паркування обладнуються відповідно до вимог цього Положення та Правил дорожнього руху.

4.2. Відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та суцільною синьою (блакитною) смугою на проїжджій частині і на бордюрі, який відокремлює проїжджу частину від пішохідної, та можуть обладнуватись антипаркувальними стовпцями.

4.3. Відведені майданчики для платного паркування обов’язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 20 місць для паркування з обох боків вздовж проїжджої частини вулиці, дороги або тротуару.

4.4. Спеціально обладнані майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та розміткою.

4.5. Спеціально обладнані майданчики для паркування можуть бути наземними, підземними, багаторівневими.

4.6. На спеціально обладнаних майданчиках для платного паркування обов’язково повинні бути встановлені автоматичні в’їзні та виїзні термінали.

4.7. На спеціально обладнаних майданчиках для паркування у разі можливості встановлюється система відеоспостереження за рухом транспортних засобів на їх території і табло зі змінною інформацією про наявність вільних місць для паркування, яке розташовується на в’їзді. Відеоінформація повинна зберігатися не менш як один місяць.

4.8. На спеціально обладнаних майданчиках для паркування можуть розміщуватися контрольно-пропускний пункт, приміщення для обслуговуючого персоналу, туалет, технічні пристрої для паркування велосипедів тощо.

4.9. Підземні та багаторівневі спеціально обладнані майданчики для паркування повинні мати на в’їзді схему розміщення місць для паркування, в’їздів та виїздів, у тому числі розміщення місць для безоплатного паркування транспортних засобів осіб, зазначених у Законі України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

4.10. Підземні та багаторівневі спеціально обладнані майданчики забезпечуються автоматичними установками пожежогасіння та пожежною сигналізацією.

4.11. Паркомати і автоматичні в’їзні та виїзні термінали на майданчиках для платного паркування встановлюються стаціонарно.

4.12. Не обладнуються паркоматами та автоматичними в’їзними та виїзними терміналами спеціально обладнані майданчики для платного паркування у разі їх призначення виключно для користувачів, які сплачують плату за паркування у безготівковій формі за договором про паркування протягом визначеного строку, але не менш як один місяць.

4.13. На майданчиках для платного паркування у доступному для ознайомлення користувачів місці розміщується інформація про:

4.13.1. Оператора (найменування, адреса, контактні телефони).

4.13.2. Розмір та спосіб здійснення оплати за паркування (готівковий або безготівковий).

4.13.3. Порядок сплати коштів за паркування.

4.13.4. Порядок розблокування транспортного засобу.

4.14. Зазначена інформація подається відповідно до законодавства України про мови, а також, у разі потреби, розміщується її переклад англійською мовою. 

4.15. На майданчиках для паркування обов’язково облаштовуються місця (в обсязі 10 відсотків загальної кількості, але не менш як одне місце) передбаченого стандартами розміру, позначені дорожніми знаками та розміткою для паркування транспортних засобів осіб, зазначених у Законі України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Відстань від в’їзду на майданчик для платного паркування до найближчого такого місця не повинна перевищувати 50 м.

4.16. На місцях для паркування транспортних засобів осіб, зазначених у Законі України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», не можуть бути розміщені інші транспортні засоби.

4.17. У разі паркування на місцях, призначених для паркування транспортних засобів осіб, зазначених у Законі України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», інших транспортних засобів користувачі цих засобів несуть відповідальність згідно із чинним законодавством України.


5. Плата за паркування транспортних засобів


5.1. На території міста Винники здійснюється безоплатне паркування транспортних засобів у відведених для цього місцях, за винятком місць, спеціально визначених для платного паркування.


6. Обов’язки користувача


6.1. Користувач зобов’язаний:

6.1.1. Поставити транспортний засіб на місце для паркування відповідно до дорожньої розмітки та дорожніх знаків, а також з дотриманням вимог цього Положення і Правил дорожнього руху.

6.1.2. Дотримуватися чистоти і порядку на території майданчика для паркування.

6.2. У разі, коли внаслідок паркування транспортного засобу з порушенням цих Правил або Правил дорожнього руху, буде пошкоджено майно територіальної громади, учасників дорожнього руху, зелені насадження, створено перешкоди виконанню робіт з утримання доріг, інженерних мереж, будинків та споруд, розташованих уздовж дороги, користувач несе відповідальність згідно з чинним законодавством України.


7. Повноваження суб’єктів паркування


7.1. Міська рада затверджує: 

7.1.1. Оплатність паркування та величину збору за місця для паркування транспортних засобів та плату за паркування на майданчиках для паркування на території м. Винники.

7.1.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, визначених для забезпечення паркування транспортних засобів.

7.1.3. Умови пільгового користування майданчиками для паркування.

7.1.4. Затверджує тарифи на платні послуги з блокування (розблокування) транспортних засобів.

7.2. Замовник:

7.2.1. Проводить конкурси з визначення операторів для влаштування та обслуговування платних майданчиків для паркування транспортних засобів, у разі їх передбаченості радою.

7.2.2. Укладає з операторами договори про використання земельних ділянок, спеціально визначених для забезпечення паркування транспортних засобів.

7.2.3. Ознайомлює через засоби масової інформації власників транспортних засобів з місцями розміщення майданчиків для паркування та порядком користування цими майданчиками.

7.2.4. Контролює, координує і узгоджує роботу всіх учасників системи платного паркування.

7.2.5. Накладає у межах своєї компетенції адміністративні стягнення за порушення Правил дорожнього руху.

7.3. Уповноважений орган ГУ Національної поліції України у Львівській області:

7.3.1. Погоджує паспорти майданчиків для паркування у м. Винники.

7.3.2. Контролює дотримання водіями Правил дорожнього руху та Правил паркування транспортних засобів при постановці транспортного засобу на місце для паркування.

7.3.3. Накладає у межах своєї компетенції адміністративні стягнення за порушення Правил дорожнього руху.

7.4. Інспектор з паркування:

7.4.1. Контролює дотримання водіями Правил дорожнього руху та Правил паркування транспортних засобів при постановці транспортного засобу на місце для паркування.

7.4.2. Накладає у межах своєї компетенції адміністративні стягнення за порушення Правил дорожнього руху.

7.4.3. Здійснює тимчасове затримання транспортного засобу.

7.4.5. Здійснює інші повноваження на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про дорожній рух», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законодавчими актами України.


Секретар ради                                                                                          І. Жуковський
Візи:


Начальник юридичного відділу                                                              М. Кричковська2011-2020 © Всі права застережено.